Az 1/2018-as pályázati szesszió hosszabítása

A Sóvidék-Hegyalja Helyi Akciócsoport Egyesület meghosszabítja az 1/2018-es pályázati szessziót, a pályázatok leadási határideje 2018 április 16, a következő intézkedésre:

7.2 RSP Szociális és közszolgáltatások infrastruktúrájának létrehozása

Bővebb információk honlapunkon www.sovidek-hegyalja.ro, a 0775186771-es telefonszámon vagy az egyesület székhelyén: Parajd, 141/1 sz., Hargita megye.

Sóvidék – Hegyalja

Anunț de prelungire a sesiunii nr. 1/2018

Asociația Grupul de Acțiune Locală Sóvidék-Hegyalja Helyi Akciócsoport Egyesület anunță prelungirea sesiunii nr. 1/2018 de depunere a proiectelor până la data de 16.04.2018 pentru măsura lansată:

7.2RSP Infrastructură pentru servicii publice și sociale.

Informații detaliate privind accesarea și derularea măsurii sunt disponibile pe site-ul www.sovidek-hegyalja.rola secțiunea Măsuri SDL 2014-2020, telefonic la nr. de telefon 0775186771 sau la sediul GAL din Praid, bl. 141/1.

Sport

Újabb FK győzelem

Indirekt 3 hónapja

Hargita megyei rangadónak adott otthon hétfő este a székelyudvarhelyi sportcsarnok. A Futsal Klub Székelyudvarhely az újonc csíkszeredai Imperial Wet együttesét fogadta a teremlabdarúgó 1. Liga 7. fordulójában. A találkozó 7-4-es udvarhelyi győzelemmel végződött. Szécsi Barna, az FK csapatkapitánya a lefújást követően nyilatkozott.

Döntetlent játszott az SZKC

Indirekt 4 hónapja

Mindössze egy pontot sikerült itthon tartania az SZKC-nak, Dragan Djukic legénysége végig futott az eredmény után, vezetnie egyetlen másodpercre sem sikerült. Tálas Huba a 9-dik percben piros lapot kapott, a bírók szerint lekönyökölte ellenfelét. A végjáték drámaira sikerült, kilenc másodperccel a vége előtt ki tudtunk egyenlíteni.

A jó kezdés után döntetlennel zárult a rangadó

Indirekt 5 hónapja

Nagyon nehéz mérkőzésen mentett pontot az FK Székelyudvarhely. Jakab Zoltán legénysége a temesváriakat látta vendégül a teremlabdarúgó 1. Liga harmadik fordulójában, csapatunk nyolc perccel a kezdő sípszó után már 3-0-ra vezetett, de az ellenlábas folyamatosan dolgozta le hátrányát és átvenni a vezetést.

Elkezdődött a Nemzeti Liga

Elkezdődött a Nemzeti Liga 2017/18-as idénye a Székelyudvarhelyi KC számára is. A városi sportcsarnokba a CSM Focșani volt a vendég, a teltházas mérkőzést a KC nyerte, a végeredmény: Székelyudvarhelyi KC–CSM Focșani 25–23 (11–9).