A város komoly együttműködésre számít a Székelyföldi Jégkorong Akadémiával is, tudatták ma a Városházán. 

Tavaly december elején, egészen pontosan Mikuláskor készültek ezek a képek a jégpályán, idén viszont még legalább egy hetet biztosan várni kell a nyitásra. A téma részleteiről ma tartottak beszámolót a Városházán, ahol Hajdó Csaba, önkormányzati képviselő azt mondta, a befödéshez szükséges sátor beszerzése is folyamatban van, de a legfontosabb, hogy a fagyasztószőnyeget sikerült megvásárolni, ennek beüzemelését követően, ha minden jól megy, pénteken nyílhat meg a létesítmény. A cél, hogy a sport ismét gyökeret verjen a városban, és Udvarhely visszakerüljön a jégkorong romániai térképre, tudatták az illetékesek. 

Hajdó Csaba, önkormányzati képviselő
,, Jövő hét pénteken számítunk arra, hogy a jégpálya megnyitja kapuit. Azért mondom, hogy számítunk, mert az infrastruktúra még úton van ide, le kell pakolni, össze kell szerelni. A födött pálya egy eszköz ahhoz, hogy Udvarhelyt vissza tegyük a jégkorong térképére. És ezt a Székelyföldi Jégkorong Akadémia égisze alatt szeretnénk tenni. Ők, akik szakmailag össze fogják, akik a finanszírozásában a későbbiekben jelentős szerepet tudjanak vállalni”. 

A Székelyföldi Jégkorong Akadémiától kapott ígéret szerint egy felújított hoki palánkkal is megajándékozzák a várost, sőt az akadémia elkezdené a sportág oktatását a székelyudvarhelyi gyermekek körében. Az illetékesek tudatták, a belépők árai idén sem változnak, azaz gyermekeknek 4, felnőtteknek 5 lejbe kerül, de a korábbi nyitvatartási programon szinte biztos, hogy változtatni fognak. Ugyanakkor idén szintén lesz korcsolya kölcsönzési lehetőség a helyszínen, valamint büfé is rendelkezésre áll majd.